Moda Fotoğrafında Photoshop Teknikleri (Başlangıç Düzey)

Temel fotoğrafçılık ilkelerini bilen, fotoğrafçılıkta Photoshop programı kullanımını öğrenmek  ve ‘moda için’ photoshop kullanımı konusunda temel seviyesinde bilgi edinmek isteyenlere yönelik bir eğitimdir.

Katılımcılar, fotoğrafların bilgisayara aktarımından baskıya hazır hale gelmesine kadar izlenen tüm aşamalar hakkında bilgi sahibi olacaklar ve fotoğraf üzerinde ortalama düzeyde düzeltmeyi yapabilecek duruma geleceklerdir. Tüm eğitim uygulamalı yapılacaktır.

Genel İçerik:

  • Photoshop'a Giriş (Genel Araçlar, Arayüzü Tanıma, Menüler)
  • Photoshop Araçları ve Kullanımları
  • Seçme, Maskeleme ve Renk Kanallar
  • Layer Kullanımı, Maskeleme, Adjustment Layer
  • Camera Raw (ACR) (Raw Dönüştürme, Raw Değerlendirme, Beyaz Dengesi, Poz Düzeltme vb.)
  • Image Color Adjustments (Renk Ayarları)
  • Tipografi ve Vektörler
  • Filtreler, Liquify Kullanımı (Burun, Göz, Dudak, Yüz Şekli, Yüz Simetrisi, Vücut Şekillendirme)
  • Cilt Temizleme ve Renk Ayarları
  • Görsellerin Baskıya Hazır Hale Getirilmesi

 

Süre: 12 Saat (3 saat x 4 gün)

Gün ve Saat: Salı ve Perşembe 18.30 – 21.30

Başlangıç Tarihi: 6 Mart 2018

Eğitim Tarihleri:

6 Mart Salı 18:30-21:30

8 Mart Perşembe 18:30-21:30

13 Mart Salı 18:30-21:30

15 Mart Perşembe 18:30-21:30

Katılım Ücreti: 750 TL

Yer: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Eğitmen: Nurettin Sarı; İstanbul’da doğdu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünden Derece ile mezun oldu. Yakın dönemde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde yüksek lisans eğitiminde de tezini “Sayısal fotoğrafta renk yönetimi” konusunda yapmıştır.
1990-2001 yılları arasında Türkiye’de reklam dünyasının en köklü firmaları ile dijital manipülasyon çalışmaları yaptı. 2001 yılından sonrada bu çalışmalarını uluslararası arenaya taşıdı. 1994 yılından bu yana IKSV Jazz Festivali kapsamında “Jazz’cı Yüzler” konseptinde fotoğraf çekmekte olup, 2017 yılında bu çalışmalarını kitaplaştırıp, aynı zamanda da çalışmalarını bir sergiyle sanat dünyasına sunmayı planlamaktadır. 2009-2011 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesinde “Advanced Digital Photography” dersini verdi. Uzmanlık alanları moda, güzellik, portre, dijital manipülasyon, sayısal fotoğrafta renk yönetimidir.
Dijital fotoğraf, digital karanlık oda, dijital manüplasyonlar, dijital fotoğraf ve baskıda renk yönetimi konularında araştırma ve çalışmalarını sürdürüyor. Fotoğrafçılığın yanı sıra Fotoğraf Post-Prodüksiyonu konusunda da profesyonel çalışmalar yapmaktadır.
2005-2013 yılları arasında 4.Levent’teki stüdyo ve atölyelerinde profesyonel fotoğraf ve sanatsal fotoğraf çalışmalarını devam ettirdi. 2013’ten beri de serbest olarak fotoğraf ve sanat çalışmalarını sürdürmektedir.
2013 yılından beri dünyanın en iyi profesyonel fotoğrafçıları ve film yapımcılarının seçildiği Coloratti Pro üyesidir.
Şu sıralar fotoğraf ve sanat yaşantısının yanı sıra Emirgan’daki atölyesinde fotoğraf ile üç boyutlu (3D) tasarımı birleştirerek farklı konularında projeler yapmaktadır. Ayrıca 2015 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesin Fotoğraf Bölümünde öğretim görevlisi olup; “Sayısal Fotoğraf 1”, “Sayısal Fotoğraf 2” ve “Sayısal Fotoğrafta Renk Yönetimi” dersi vermektedir. Aynı zamanda Color Institute İstanbul’un oluşmasına fikir öncülüğü yapmıştır. Fotoğraf ve Sanat faaliyetlerinin yanı sıra, Color Institute İstanbul ile danışmanlık ve eğitmenlik çalışmalarını sürdürmektedir.

Not: Eğitim CII tarafından sağlanacak Eizo Monitör ve MacMini Bilgisayarlarda verilecektir.