Sonalp Gün

SONALP GÜN / 2015 Modada Blog Yazarlığı ve Sosyal Medya Programı Mezunu
Modalojik Blog'unun Kurucusu

İstanbul Moda Akademisi, ne istediğimi keşfetme ve keşfettiğimi uygulama yolunda bana ışık tutan yer oldu. “Ne yapsam da hayatımın akış yönünü komple değiştirsem?” düşünceleri içerisindeyken, bana hayatımı nasıl değiştirebileceğimi gösteren yer. Kadrosundaki tecrübeli, inançlı ve her zaman mükemmeli isteyen eğitmenler sayesinde hayal kırıklığına uğramak imkânsız.
Bir değişikliğeihtiyacım vardı; gözümü karartıp bir kez olsun tam anlamıyla istediğim şeyi yapmak için, İzmir’den kalkıp, her hafta İstanbul Moda Akademisi’ne gittim. İstediklerimi elde edebileceğimi biliyordum. Kimleri takip edebileceğimi, kimlerden ilham alabileceğimi, bizzat o kişileri dinleyerek öğrendim. Sınıflarda aldığımız dersler yetmedi, yeri geldi yurt dışına telefon ile bağlantı yaptık. Girdiğim her derste bloğuma ne şekilde yön verebileceğime dair yeni fikirler oluşturdum ve bu fikirleri bloğuma kaliteli olarak nasıl yansıtabileceğimi adım adım öğrendim. Artık kaliteli içerikleri, öğrendiklerim doğrultusunda paylaştıktan sonra da bloğumu nasıl daha okunur, takip edilir hale getireceğim hakkında dersler aldım. Eğitimin ilk gününden itibaren içimizdeki kıvılcımı alevlendirip, ortaya bir şeyler çıkarıp bunu piyasaya sunana kadar adım adım planlanmış bir eğitim takvimimiz vardı. Hatta bazen aldığımız dersler yetmedi, ek ders istedik ve bir sonraki hafta yapıldı. Yani öğrenmemiz, başarmamız için her şey hazırdı.
Eğitim sürecim tamamlanmış olmasına rağmen, ihtiyaç duyduğum her an elini uzatacak insanların var olduğunu biliyorum. İstanbul Moda Akademisi’nde  geçirdiğim her dakika bana kazanç oldu. Benzer eğitimleri, farklı yerlerde de alabilecekken İzmir’den kalkıp İMA’ya gitmekle doğru bir karar verdiğimden asla şüphe etmedim. Eğer moda alanında bir eğitim hedefleniyor ise, adres İstanbul Moda Akademisi’dir.