IFW Ekim 2012/İMA Workshop 101: The Perfect Cut

İstanbul Moda Akademisi, üç sezondur IFW’nin gelenekselleşmiş etkinliklerinden biri olan ‘İMA Workshop 101’i,  bu dönem de genç tasarımcı adaylarını bilgilendirmeye yönelik workshop serisi ‘The Perfect Cut Istanbul’ adlı söyleşisi ile devam ettirdi.

Moda ve modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi ve modern bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten ve Türkiye’nin en yetkin moda okullarından biri olan İstanbul Moda Akademisi’nin İstanbul Moda Haftası’ndeki etkiliklerine söyleşi ile başladı. Amerikalı fotoğrafçı ve film yapımcısı Zach Gold ile Hollandalı fotoğraf sanatçıları Petrovsky&Ramona Türkiye’ye gelerek, IMA Workshop 101 kapsamında, moda ve filmin birbiri ile olan etkileşimini podyumda tartıştı. 

Vogue Türkiye Editörü Ece Sükan ile tasarımcı ve mimar Erkmen Savaşkan’nın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide, moda filmlerinin Hollanda ve Türkiye’de ele alınış şekilleri karşılaştırıldı. Katılımcılardan büyük beğeni toplayan söyleşi, IFW’de her sene düzenlenen İMA Workshop 101 serisinin devam niteliğinde gerçekleşti.