İMA'da moda tasarımı okumak için 5 neden

1. Uluslararası standartlarda güncel eğitim sunan Türkiye’nin en yetkin moda eğitim platformu İMA, University of the Arts London, London College of Fashion başta olmak üzere Polimoda, Institut Fratnçais de la Mode ve Nothingham Trent University gibi dünyaca ünlü moda okullarıyla yaptığı işbirliği ve modayı global eksende 360 derece takip eden, alanlarında uzman yerli ve yabancı eğitmenleriyle, seni sektörün geleceğine yön verecek yaratıcı ve yenilikçi bir moda profesyoneli olarak yetiştirmeyi hedefliyor.

2. Uygulamalı tasarım projeleri, İMA eğitmenlerinin yanı sıra sektörün kalbinden gelen ünlü tasarımcı ve markaların yönlendirmesiyle, seni, ilham bulma aşamasından başlayıp koleksiyonunu hazırlama ve sunma anına uzanan o heyecanlı süreçte ihtiyacın olabilecek tüm becerilerle donatmayı amaçlıyor. Bugüne kadar Hatice Gökçe, Ümit Ünal, Bora Aksu, Ece Ege, Mavi Jeans, Orijin Deri ve Özak Denim gibi pek çok dünya standartlarında tasarımcı ve marka İMA’nın eğitim kadrosuna konuk olarak dahil oldu ve bunlara her sene yenileri ekleniyor.

3. Kişisel ve profesyonel gelişim, İMA’da sadece moda çizim, kalıp, dikim ve drapaj teknikleri ya da moda ve tekstil bilgileriyle sınırlı değil. İMA eğitmenleri aynı zamanda moda ve dünya görüşünü ifade edecek koleksiyonlar hazırlama, kişiliğini yansıtacak bir CV oluşturma, bütün bunları yaratıcı bir portfolyo ile hem basılı hem de dijital olarak sunma konularında da seni sektöre hazırlıyor.

4. Araştırma ve kültürel bilinçlenme, İMA’da sadece derslerde geçer not alman için bir ödev olarak değil, moda sektöründeki geleceğin boyunca sana ışık tutacak bir alışkanlık yaratmak üzere sunuluyor; birbirinden farklı konu başlıklarından oluşan workshoplar, seminerler düzenleniyor, müzelere, galerilere, sektörün önde tasarımcılarının stüdyolarına, fabrikalara ve moda fuarlarına yapılan gezilerle destekleniyor.

5. Teknik donanıma kolay ulaşım politikasına sahip İMA’nın modanın kalbi Nişantaşı’nda bulunan modern eğitim binası, SMART eğitim teknolojisi, plazma TV ve projeksiyonlarla donatılmışsınıfların ve tasarım stüdyolarının yanısıra, fotoğraf stüdyosu, CAD-CAM stüdyosu,  PC, MAC stüdyoları, dikiş, kalıp ve dijital baskı atölyelerive sadece öğrencilerine değil, sektörün tüm profesyonellerine de kaynak niteliğindeki geniş moda kütüphanesi dünyanın moda bilgisine ulaşabileceğin tüm teknik altyapıyı sunuyor.

Her Cuma saat 15:00 – 17:00 arası İMA’ya, ücretsiz tanıtım günlerine katılmaya davetlisiniz.

Detaylı bilgi ve tanıtım randevusu için: 0212 219 41 41