Takvim

 
Haziran 17 2014 09:00 Haziran 17 2014 17:00 Europe/Paris İstanbul Moda Akademisi'nden 3 Günlük Moda Yolculuğu İstanbul Moda Akademisi'nden 3 Günlük Moda Yolculuğu false DD-MM-YYYY

İstanbul Moda Akademisi'nden 3 Günlük Moda Yolculuğu

Tarih:

17 Haziran, 2014

İMA, moda alanında kariyer hedefleyenleri geleceklerini tasarlamaya ve kariyer yolunu çizmeye 3 günlük bir yolculuğa davet etti. Moda tasarımından moda fotoğrafçılığına, dergicilikten moda organizasyonlarına endüstrinin tüm yapı taşlarını deneyimleme fırsatı sunan üç günlük bu moda yolculuğunun durakları şöyleydi; İstanbul Moda Akademisi, Moda Tasarımcısı Gamze Saraçoğlu Tasarım Atölyesi, IMG Türkiye Ofisi, Vogue Türkiye Ofisi ve Moda Fotoğrafçısı Aslı Girgin Fotoğraf Stüdyosu.

İMA'da başlayan yolculuğunun ilk yarım gününde katılımcılar İMA akademik kadrosu ile tanıştılar, İMA'nın eğitim ortamını gezip tüm eğitim programları hakkında detaylı bilgiye sahip oldular. Günün ikinci bölümünde ise Moda Tasarımıcısı Gamze Saraçoğlu ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler. Saraçoğlu’nun tasarım atölyesine yapılan ziyarette tasarımcının son koleksiyonuna dair ilk bilgiler de yerinde edinildi.

İkinci günün ilk bölümünde İstanbul Moda Haftası organizasyonunu gerçekleştiren IMG Türkiye Ofisini ziyaret edildi, Moda Direktörü Banu Bölen ve ekibi ile tanışıldı. İstanbul Moda Haftası’nın perde arkası tüm detaylarının öğrenildiği bu yolculuğun ikinci bölümü dünyanın önde gelen moda dergilerinden Vogue'un Türkiye Ofisi ziyareti ile devam etti. Katılıcımlar, moda, stil, trendler ve hayat tarzı sunan Vogue’un yazı işleri ekibi ile tanıştı, Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç ile sohbet etme ayrıcalığı yakaladı.

Yolculuğun üçünçü günü ilk yarısı Moda Fotoğrafçısı Aslı Girgin’in stüdyosu ziyaret edilerek moda fotoğrafçılığının incelikleri hakkında fikir sahibi oldular. Üç günlük bu moda serüveni, öğleden sonra İMA’da gerçekleşen bir workshop ile sona erdi.

Paylaş