Eğitmenler

Gülin Girişmen
Eelko Moorer
Georgina Goodman

İstanbul Moda Akademisi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülin Girişmen, Venedik Güzel Sanatlar Akademisi Sahne Dekor Kostüm Bölümü’nden mezun oldu. İtalya’da NABA Tasarım Okul’unda tekstil ve moda üzerine araştırma yaptı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tekstil Anasanat Dalı Bölümün'de yüksek lisansını tamamladı. İtalya, New York ve İstanbul’da broadway, opera, bale kostüm ve dekor tasarımı deneyimi bulunan Girişmen, 2001 yılında İTKİB’in düzenlediği Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışmasında ödül aldı.

Eelko Moorer,İstanbul Moda Akademisi DTG Ayakkabı Koleksiyon Tasarımı Program Lideridir. Yeni bakış açısına sahip olan ayakkabı tasarımcısıdır. Kendi atölyesinde ticari beklentilerini karşılayacak şekilde deneysel çalışmaları bulunur. Çalışmaları Boijmans van Beuningen Müzesi, New York Fashion Institute of Technology, Londra Saatchi Gallery, British Council ve Londra Tasarım Müzesi gibi uluslararası platformlarda sergilendi. Eeelko Moorer halen London College of Fashion'da Ayakkabı Tasarımı Yüksek Lisans Programında araştırma görevlisi ve öğretim üyesidir.

Georgina Goodman, Londra Cordwainers Koleji Ayakkabı Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu. Manolo Blahnik ile çalışan Goodman, Royal College of Art'ta Kadın Giyimi/Ayakkabı Tasarımı  yüksek lisansını tamamladı. 2002 yılında ilk Georgina Goodman butiğini açan tasarımcı, kısa sürede Kate Moss ve Thandie Newton gibi stil ikonlarının 'mutlaka ziyaret edilmeli' listesine girdi. Goodman, British Fashion Council tarafından iki kez Yılın Aksesuar Tasarımcısı ödülüne aday gösterilirken uzun soluklu birçok tasarım iş birliklerinde bulundu. Bu iş birlikleri arasında en bilineni podyum koleksiyonları için beraber ikonik ayakkabılar ürettiği Lee McQueen ve de Alexander McQueen markasıdır. Georgina 2004 ve 2012 yılları arasında Alexander McQueen & McO, Casadei, Pollini, Luella Bartley, Erdem, Pringle, Tommy Hilfiger, Kinder, New Look, Arcadia, Karen Walker ve Bryan Reyes gibi tarasarımcılarla podyum ve ticari koleksiyonlar üzerinde çalıştı. 2015 yılından bu yana ayakkabı tasarımı alanındaki çalışmalarına devam ediyor.