Eğitmenler

Gülin Girişmen
Raf Stesmans
Manoon Schaap

İstanbul Moda Akademisi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülin Girişmen, Venedik Güzel Sanatlar Akademisi Sahne Dekor Kostüm Bölümü’nden mezun oldu. İtalya’da NABA Tasarım Okul’unda tekstil ve moda üzerine araştırma yaptı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tekstil Anasanat Dalı Bölümün'de yüksek lisansını tamamladı. İtalya, New York ve İstanbul’da broadway, opera, bale kostüm ve dekor tasarımı deneyimi bulunan Girişmen, 2001 yılında İTKİB’in düzenlediği Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışmasında ödül aldı.

 

 

 

 

Raf Stesmans; Belçika Royal Academy of Fine Arts Antwerp’de Moda Tasarımı Bölümünü dereceyle tamamladı. Ecole de broderie d’art LESAGE Paris’de ileri düzey nakış ve işleme sanatı eğitimi ardından bir süre Chanel markası ile çalıştı. İstanbul Moda Akademisi’nde tasarım, drapaj ve çizim dersleri veriyor.

 

 

 

 

 

 

 
Hollanda'nın Arnhem kentindeki ArtEZ Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra, Li Edelkoort'un trend öngörüsü ofisinde kariyerine başladı, sonrasında birkaç yıllığına Jil Sander'e katıldı ve 1998 yılnda ürün geliştirme, marka kimliği ve imaj stratejisi üzerinde çalıştığı kendi danışmanlık atölyesini kurdu. Manon kariyeri boyunca moda, tasarım, parfüm & kozmetik ve de lüks tüketim işletmeleri alanında çok çeşitli tanınmış üst düzey müşteri ve projelerle çalıştı. Bunun yanı sıra, Manon View of Colour, Bloom ve Provider gibi ilham verici dergilerin kreatif direktörlüğünü de yaptı. 2010 yılında ise, tutkusu ve hoşnutsuzluğu sonucunda, hem genç, kariyerine yeni adım atmış yeteneklerin hem de kendini kanıtlamış tasarımcı ve sanatçıların eserlerini ve yapım süreçlerini bir şehrin değişik noktalarında sergiledikleri SALON/ isimli platformun kurulmasına ortaklık etti. SALON/ son üç yıl içerisinde, 15 SALON/ inisiyatifi ve organizasyonu düzenledi.

 

 

Dr. Bilgen Coşkun
Robeida Hobeika Matin
Giray Sepin

İstanbul Moda Akademisi Moda Yönetimi Program Lideri olan Dr. Bilgen Coşkun, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde mezun oldu. Osnabrück Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi Bölümü’nde Pazarlama ve İletişim alanında yüksek lisansını tamamlayan Coşkun, Doktora çalışmasını Berlin Steinbeis Üniversitesi'nde Marka Yönetimi ve İletişimi alanında yaptı. 10 seneyi aşkın bir süredir GAP, Esprit, Zalando, Gerry Weber, GQ Almanya ve İngiltere, Dazed and Confused, Beiersdorf, L'Oréal, Mercedes, Volkswagen, Turkcell ve Nokia gibi global moda ve lifestyle markalarına strateji, ürün/koleksiyon geliştirme, iletişim ve perakende konularında danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Marmara Üniversitesi Siyasi ve İdari Bilimler Bölümü’nden mezun olan Roueida Hobeika Matin, kariyerine Los Angeles’da bulunan Morex markasında başladı. Aynı markada kendi yaratığı numune departmanında edindiği yöneticilik deneyiminin ardından Olay Kimya’da 13 farklı parfüm ve cilt bakımı markasının marka yöneticiliğini yaptı. Louis Vuitton, Prada markalarının Türkiye Perakende Müdürlüğü, Kurucu Ülke Yöneticiliği deneyimlerine sahip olan Matin, CEO poziyonunda, Doğuş Perakende Grubu bünyesinde yer alan Armani Jeans, Armani Junior, Emporio Armani, Giorgio Armani, Gucci, Hublot, In-Formal ve Porsche Design markalarının operasyonlarını yürütüyor.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü‘nden birincilikle mezun olan Giray Sepin, kariyerine Ümit Ünal ile birlikte Abbate tasarım ekibinde başladı. 2004 yılında İTKİB Genç Moda Tasarımcıları yarışmasında aldığı ikincilik ödülüyle, Linda Loppa yönetimindeki Polimoda International Institute Master Advanced programına burs hakkı elde etti ve Ağustos 2006'da Floransa'daki eğitimini tamamladı. 2007’den bu yana Mudo Collection Erkek koleksiyonlarını tasarlayan Sepin, 2015 Nisan ayından itibaren tasarım danışmanlığı yapıyor. Kendi adını taşıyan markasını, İstanbul Moda Haftası ve Trannoi Homme Paris fuarında sunuyor.