Eğitmenler

Ferhan İstanbullu
Barış Çakmakçı
Beril Türkmen

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Ferhan İstanbullu, Müzecilik ve Müze Yönetimi alanında yüksek lisans okuyor. Vizyon, Timeout İstanbul, Galerist, Art Unlimited ve Marie Claire dergilerinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Radikal ve Milliyet gazetelerinde life-style ve moda temalı bir köşenin 7 yıl yazarı oldu. NTV ve Haber Türk televizyon kanallarında yaşam tarzı ve sanat temalı programlar hazırladı. Çeşitli kurumlar için marka-iletişim danışmanlığı da yapan İstanbullu,  şehrin farklı bölgelerini kapsayan tasarım turları düzenliyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Barış Çakmakçı, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Reklam Metin Yazarlığı, Editörlük ve Yazı İşleri Müdürlüğü deneyimlerine sahip olan Çakmakçı, Hürriyet Look, ELLE Décor, TRT Türk, InStyle Home, Vogue Türkiye yayınlarında görev aldı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümün'nden mezun olan Beril Türkmen, Central Saint Martins’de Visual Merchandising, Styling for Fashion ve Fashion Marketing konularında eğitim aldı.  Ardından aldığı burs ile London College of Fashion’da Moda Çizim, Moda Marka Yönetimi, Moda Tasarımında Photoshop, Starting Your Own Fashion Label ve Draping on the Stand eğitimlerini tamamladı. Vogue Türkiye dergisinde Alışveriş Editörlüğü görevine devam ediyor.

Ece Candan
Feride Tansuğ
Ayşim Özgür

Ece Candan, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Medya ve İletişim Sistemleri,  Central Saint Martins'de Styling eğitimi aldı. Marie Claire dergisinde Alışveriş ve Stil Editörlüğü deneyiminin ardından Vogue Türkiye'nin kurucu ekibinde yer aldı. Türkiye'nin birçok prestijli markasının kampanya çekimlerinde styling yaptığı dönemde, kreatif danışmanlık hizmeti verdi. İstanbul Entourage Kreatif Ajansı'nın kurucu ortağı.

Feride Tansuğ, lisans eğitimini Paris IPAG’da İşletme Bölümü’nde, lisansüstü eğitimini Sorbonne University’de Uluslararası İlişkiler alanında tamamladı. Kariyerine bankacılık sektöründe Washington DC, World Bank’te başlayan Tansuğ, Banque Populaire ve Peugeot gibi çokuluslu şirketlerde uluslararası ticaret konusunda uzmanlaştı. Moda sektörüne ilk adımını, trendleri belirleyen bir şirket olan Peclers firmasının Türkiye pazarını geliştirerek attı. 2007’de Paris’in önde gelen Fashion PR ofislerinden L’Appart PR Paris’in sahibi Marck RONZIER ile Türkiye L’Appart’ı açtı. Halen L’Appart PR İstanbul’un Genel Müdürlüğü’nü yapıyor.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olan Ayşim Özgür, moda yazıları yazmaya 2008 yılında kurduğu Shopcolic adlı blog'uyla başladı ve moda bilgisini Londra Central Saint Martins’de aldığı eğitimlerle güçlendirdi. 2010 yılından beri Milliyet hafta sonu eklerinin moda yazarı olan Özgür, Vogue Türkiye İnternet İçerik ve Moda Haberleri Editörü olarak başladığı dergicilik hayatına Glamour Türkiye'nin Konular Editörü olarak devam ediyor.

Fırat Eryılmaz
Gözde Atakoğlu
Yıldıray Gökkaya

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Dr. Fırat Eryılmaz, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde Fotoğrafçılık Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Doktorasına Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü'nde devam ediyor. Birçok farklı firma için profesyonel reklam çalışmaları hazırlıyor.

Gözde Atakoğlu, lisans eğitimini Bologna Üniversitesi Sinema Bölümü’nde tamamladı. Süper Alışveriş, in Style ve Vogue Türkiye dergilerinde Güzellik Editörü olarak görev alan Atakoğlu, 2008 yılında ilk profesyonel güzelllik blog’larından biri olan Pudram’ı yarattı. Gözde Atakoğlu halen 2014 yılında kurduğu Güzellik Yayında isimli güzellik ve bakım sitesinde yazmaya devam ediyor.

İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümü'nden mezun olan Yıldıray Gökkaya, Galatasaray Muhabiri olarak Fotospor Gazetesi'nde iş hayatına atıldı. Milliyet Dergi Grubuna bağlı olan Votre Béaute dergisinde görev aldı, Doğan Burda Dergi Grubu'nda yeni bir derginin yaratılış süreci, dergilerin tasarım vizyonu ve geliştirilmesi alanlarında tecrübe kazandı. EMY Medya’nın kurucu ortağı olan Gökkaya, aynı zamanda EMY Medya bünyesinde yayınlanan Hardware Plus, HWP Wolfteam dergileri ile www.emlakrotasi.com’un Yayın Direktörü olarak görev yapıyor.

Zehra Elif Zevulun

      

      

Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde tamamladığı İşletme eğitimini, University of Illinois Chicago’da aldığı İşletme Yüksek Lisansı ile destekleyen Zehra Elif Zevulun aynı zamanda FIT, Central Saint Martins ve Fashion Institute of Technology’de İmaj Danışmanlığı ve Moda Editörlüğü eğitimleri aldı. Tecrübelerini kendi ismi altındaki Moda Danışmanlık Şirketi, kurucusu ve Yayın Yönetmeni olduğu  zelfist.com’da sürdürüyor. Günümüze uzanan bu süreç içerisinde Elele Dergisi’ne Genel Yayın Yönetmenliği, Markafoni, Trendyol ve Modagram gibi önemli internet alışveriş sitelerine Moda Danışmanlığı yaptı.