Eğitmenler

Dr. Bilgen Coşkun
Aycan Aksungur
Gökay Gündoğdu

İstanbul Moda Akademisi Moda Yönetimi Program Lideri olan Dr. Bilgen Coşkun, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde mezun oldu. Osnabrück Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi Bölümü’nde Pazarlama ve İletişim alanında yüksek lisansını tamamlayan Coşkun, Doktora çalışmasını Berlin Steinbeis Üniversitesi'nde Marka Yönetimi ve İletişimi alanında yaptı. 10 seneyi aşkın bir süredir GAP, Esprit, Zalando, Gerry Weber, GQ Almanya ve İngiltere, Dazed and Confused, Beiersdorf, L'Oréal, Mercedes, Volkswagen, Turkcell ve Nokia gibi global moda ve lifestyle markalarına strateji, ürün/koleksiyon geliştirme, iletişim ve perakende konularında danışmanlık hizmetleri sunuyor.

 

 

İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Aycan Aksungur, Target Corp.’da Tedarik Yönetimi, Yalınkaya Holding'te Assortie Kategori Yöneticisi ve Colins’te Aksesuar Satın Alma Yöneticisi pozisyonlarında görev aldı. Tresera markasında Marka Yöneticiliği, LCW firmasında ise Aksesuar Satın Alma ve Ürün Yöneticiliği yaptı. Pusulam İç ve Dış Ticaret Danışmanlık Ltd. Şti.’nin ve Kutumutu.com’un kurucusu.

 

 

 

 

Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Gökay Gündoğdu, Domus Academy’de Business Design alanında yüksek lisans yaptı. 2013-2014 yıllarında Perspective firmasındaki Marka Direktörlüğü deneyiminin ardından, Bonshee adlı hazır giyim markasında Kreatif Direktör olarak görev aldı. Kendi markasi T.A.G.G.’in yurtdışında markalaşma çalışmalarını yürüten Gündoğdu, İstanbul Moda Akademisi eğitmenlerinden.

 

 

 

 

 

Mine Erkan
Reha Abi
Roueida Hobeika Matin

Mine Erkan, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekor Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu, New York’ta New Vision Studio’da Visual Merchandising eğitimi aldı. Boyner, Beymen, Harvey Nichols ve Brandroom gibi bir çok markada Tasarımcı ve Görsel Düzenleme Müdürü görevlerinde bulunan Erkan, Armaggan, Damat, Hatemoğlu gibi markalara da danışmanlık verdi. Halen Görsel mağazacılık ve vitrin tasarımı alanında danışmanlık veriyor.

Ege Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Reha Abi, kariyerine Balfour Beatty Construction Ltd ve ENKA şirketleri ortaklığının Ürdün’deki projelerinde Finansman ve Personel Yönetimi Sorumlusu olarak başladı. Sabancı Grup, Philips Electronics, Philip Morris Türkiye gibi önemli kuruluşlarda İnsan Kaynakları alanında üst düzey yönetici olarak görevler aldı. İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda danışmanlık vermek üzere 1995 yılında kurduğu TWC Danışmalık Hizmetleri Şirketi’ni büyüterek 2003 yılı başında Baraka adında yeni bir kurumsal yapı oluşturdu. Halen Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde eğitim veriyor.

Marmara Üniversitesi Siyasi ve İdari Bilimler Bölümü’nden mezun olan Roueida Hobeika Matin, kariyerine Los Angeles’da bulunan Morex markasında başladı. Aynı markada kendi yaratığı numune departmanında edindiği yöneticilik deneyiminin ardından Olay Kimya’da 13 farklı parfüm ve cilt bakımı markasının marka yöneticiliğini yaptı. Louis Vuitton, Prada markalarının Türkiye Perakende Müdürlüğü, Kurucu Ülke Yöneticiliği deneyimlerine sahip olan Matin, CEO poziyonunda, Doğuş Perakende Grubu bünyesinde yer alan Armani Jeans, Armani Junior, Emporio Armani, Giorgio Armani, Gucci, Hublot, In-Formal ve Porsche Design markalarının operasyonlarını yürütüyor.