Eğitmenler

Barış Çakmakçı
Bediz Yıldırım
Ayşim Özgür

İstanbul Moda Akademisi Blog Yazarlığı ve Sosyal Medya Program Lideri olan Barış Çakmakçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Bölümü'nde tamamladı . Reklam Metin Yazarlığı, Editörlük ve Yazı İşleri Müdürlüğü deneyimlerine sahip olan Çakmakçı, Hürriyet Look, ELLE Décor, TRT Türk, InStyle Home, Vogue Türkiye yayınlarında görev aldı.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İktisat Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan Bediz Yıldırım, 2 senelik FinansPazarlama kariyerinin  ardından sektör değiştirerek OgilvyOne İstanbul’da kreatif dijital medya üzerine çalıştı. Vogue’un Türkiye’ye gelmesiyle birlikte 2010 yılında önce Multimedya Editörü, sonrasında da Vogue.com Editörü olarak görevine devam etti. Bu esnada dergiye de yazılarıyla katkıda bulundu. 2014 Yılında Doğuş Yayın Grubu Dergileri’nin Dijital İçerik Pazarlama Müdürü görevine getirildikten sonra 2015 yılının sonunda doğru Dergi Grubu’nun yeni markası Glamour için çalışmaya başladı. Halen Glamour Türkiye’de Glamour.com Yayın Yönetmeni görevini sürdürüyor.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olan Ayşim Özgür, moda yazıları yazmaya 2008 yılında kurduğu Shopcolic adlı blog'uyla başladı ve moda bilgisini Londra Central Saint Martins’de aldığı eğitimlerle güçlendirdi. 2010 yılından beri Milliyet hafta sonu eklerinin moda yazarı olan Özgür, Vogue Türkiye İnternet İçerik ve Moda Haberleri Editörü olarak başladığı dergicilik hayatına Glamour Türkiye'nin Konular Editörü olarak devam ediyor.

 

Gözde Atakoğlu
Aslı Girgin

       

Gözde Atakoğlu, lisans eğitimini Bologna Üniversitesi Sinema Bölümü’nde tamamladı. Süper Alışveriş, in Style ve Vogue Türkiye dergilerinde Güzellik Editörü olarak görev alan Atakoğlu, 2008 yılında ilk profesyonel güzelllik blog’larından biri olan Pudram’ı yarattı. Gözde Atakoğlu halen 2014 yılında kurduğu Güzellik Yayında isimli güzellik ve bakım sitesinde yazmaya devam ediyor.

İstanbul Moda Akademisi Moda Fotoğrafçılığı Program Lideri olan Aslı Girgin, Los Angeles’da sinema ve fotoğraf eğitimi aldı. Ardından 4 yıl American Stock Photography’nin  yöneticiliğini yaptı. Los Angeles’da bulunduğu süre içinde müzik gruplarının albüm ve basın fotoğraflarını çeken Girgin, Mojave Çölü’nde ‘Phunky Paradise’ isimli sergisinin yanı sıra Los Angeles ve İstanbul’da karma sergilere katıldı. W Hotel İstanbul’da ünlülerin portrelerinden oluşan “Faces” sergisini açtı. Portre, moda ve reklam fotoğrafçılığı alanında çalışmalar yapıyor.