Güzellik Editörlüğü

Güzellik dünyasının dergicilikte moda kadar önemli bir yeri vardır.
İnternet sayesinde her türlü bilgiye rahatlıkla erişebildiğimiz ancak bir o kadar da bilgi kirliliğinin fazla olduğu günümüzde bizlere doğru ürün ve kullanım önerileri sunan ‘güzellik editörleri’ çok büyük önem taşımaktadır.

Güzellik editörü işi gereği birçok ürünü dener, sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri takip eder, makyaj,  saç ve cilt uzmanları ile sürekli iletişim halindedir. Ancak bir güzellik editörü her şeyden önce bir editördür ve en önemli özelliği test ettiği ürünleri tarafsız bir şekilde okuyucuya aktarmaktır. Bu nedenle kaleminin güçlü olması gerekmektedir. İçeriği yansıtan ve çekici bir görsel hazırlama da yine güzellik editörünün görevlerinden birisidir. Still life çekimlerden, modelle yapılan çekimlere kadar tüm hikayeyi ve konsepti hazırlar.

Bu eğitimde güzellik editörlüğünün temelini oluşturan iki önemli konu öğretilecektir: Birincisi bir kozmetik ürününün ya da koleksiyonunun tanıtım yazısının hazırlanması ve ürünü/koleksiyonu anlatan still life çekimi yapma; ikincisi ise güzellik editörlüğünde yine önemli bir adım olan röportaj yapma ve bunu en etkili şekilde yazıya dökme.
Uygulamalarla güçlendirilecek olan eğitim güzellik editörlüğü ile ilgilenen herkese uygundur.

İçerik:

  • Güzellik Ürünlerinin Still Life Çekimi Nasıl Yapılır?
  • Koleksiyon Tanıtım Yazısı Nasıl Hazırlanır?
  • Uygulama: Katılımcılara verilecek ürünler ile etkili bir still life styling çekimi gerçekleştirme ve ürünler hakkında tanıtım yazısının hazırlanması
  • Röportaj Teknikleri ve Röportaj Yazısı Hazırlanması
  • Uygulama: Sektör profesyonelleri ile röportaj yapma ve röportaj yazısı hazırlama

Gerekli Malzemeler:

  • Laptop ya da Tablet

 

 

Süre: 12 Saat (6 saat x 2 gün)

Gün ve Saat: Cumartesi 10.00-17.00

Başlangıç Tarihi: 20 Aralık 2014

Eğitim Tarihleri:

20 Aralık Cumartesi 10.00-17.00

27 Aralık Cumartesi 10.00-17.00

Katılım Ücreti: 480 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Eğitmen: Gözde Atakoğlu; lisans eğitimini Bologna Üniversitesi Sinema Bölümü’nde tamamladı. 2003 yılında İstanbul’a temelli döndükten sonra dergi sektöründe çalışmaya başladı.

2004 yılında Türkiye’nin ilk alışveriş dergisi Süper Alışveriş’te çalışmaya başladı. Burada stil editörü olarak çalışırken kozmetik ve yazıya olan ilgisi yüzünden güzellik editörlüğüne getirildi.

In Style Türkiye ve Vogue Türkiye’nin ilk güzellik editörü olan Atakoğlu, hala Vogue Türkiye ve Vogue.com’a düzenli yazılar yazmaktadır.
Türkiye’nin ilk güzellik bloğu olan pudram.com’dan sonra şimdilerde  bakım ve güzellik web sitesi Güzellik Yayında’yı kurmuştur.