Tony Morgan ile Görsel Sunum Teknikleri ve Mekan Yönetimi

24-25 Mart tarihlerinde İstanbul Moda Akademisi’nde (İMA)  gerçekleşen “Görsel Sunum Teknikleri ve Mekan Yönetimi” eğitimi, görsel sunum teknikleri alanında uluslararası arenada bilinen en önemli yaratıcı perakende danışmanı ve eğitmenlerinden Tony Morgan tarafından verildi.

Ünlü İngiliz markası Selfridges ile başlayan kariyerinde, Selfridges’in marka kimliğinin yeniden tanımlanması ile yeni trendlerin öncü markası imajını kazanmasında ve uluslararası medyada marka vizyonun yükselmesinde önemli roller oynayan Tony Morgan halen Salvatore Ferragamo, Kurt Geiger, Reebok, Fortnum and Mason gibi büyük markalara yaratıcı danışmanlık hizmeti veriyor.

Aynı zamanda Londra Moda Perakendecilik Akademisi’nin (Fashion Retail Academy) görsel mağazacılık bölüm başkanı olan Tony Morgan, London College of Fashion’da (LCF) markalaşma, pazarlama ve perakendecilik konularında  dersler ve seminerler yürütüyor. Eş zamanlı olarak dünyanın bir çok noktasında düzenlenen uluslararası seminerlerde bu konudaki deneyimlerini aktarıyor.

Tony Morgan’ın, bu birikim ve tecrübeleriyle Nisan 2008’de yayınladığı “Visual Merchandising”  (Görsel Mağazacılık) kitabı mağaza içi ürün sergileme ve vitrin düzenleme konularında  uluslararası bir referans kaynak olarak gösteriliyor.  Tony Morgan, 2010’da yayınlamayı planladığı  ikinci kitabi üzerine çalışıyor.

İstanbul Moda Akademisi’nde (İMA) düzenlenen iki gün süren bu eğitimde,  vitrin tasarımının satış ve pazarlama yönünde marka imajına katkıları, görsel sunum tekniklerinde yeni eğilim ve trendler ve tüm bunların markanın genel pazarlama stratejileri ile uyumu gibi konular ele alındı.  Dünyadan örneklerin incelendiği eğitimlerde; teorik anlatımlar, güçlü görsel örneklerle pekiştirildi.