Takvim

 
Ağustos 18 2011 09:00 Ağustos 18 2011 17:00 Europe/Paris Modayla Tanışma Günleri ‘Open Day’in Ağustos Ayı Konuğu; Ece Ege (Dice Kayek) Modayla Tanışma Günleri ‘Open Day’in Ağustos Ayı Konuğu; Ece Ege (Dice Kayek) false DD-MM-YYYY

Modayla Tanışma Günleri ‘Open Day’in Ağustos Ayı Konuğu; Ece Ege (Dice Kayek)

Tarih:

18 Ağustos, 2011

İMA, Dice Kayek'in tasarımcısı Ece Ege ile moda alanında kariyer yapmak isteyen gençleri buluşturdu. Ünlü tasarımcı tecrübelerini paylaşmanın yanı sıra modaya dair merak edilen tüm sorulara yanıt verdi. 

18 Ağustos 2011 Perşembe günü gerçekleşen tanıtım gününde Ece Ege moda alanında geniş bir perspektif çizerken, İMA eğitmenleri İMA eğitim programları hakkında detaylı bilgi verdi. Her geçen gün sınırların biraz daha kısaldığı, din, dil ve ırk gibi öğelerin ortadan kalkarak ortak bir zevke dönüştüğü günümüzde; global bakış açısının esas alınması gerektiğine işaret eden moda tasarımcısı, katılımcılara geniş bir pencere açtı.

Samimi ve keyifli geçen moda dolu sohbette Ece Ege, her alanda olduğu gibi moda endüstrisinde de en temel taşın eğitim olduğunu vurguladı. Küçüklüğünden beri kreatif bir meslek seçmeyi hayal eden ünlü moda tasarımcısı, kendi yolunda karşılaştığı zorlukları ve engelleri paylaşırken, bir moda tasarımcısının yetenekten ibaret olmadığının altını çizdi. Çizim ya da tasarlama yeteneğinin a'dan z'ye donatılmış eğitimlerle beraber kullanılması gerektiğinin, ciddi sabır, merak ve araştırmanın önemine değinen Ege; büyük bir hızla gelişen ve değişen moda sektöründe var olmak ve ayakta kalabilmek için moda tasarımcı adaylarının kendilerini sürekli geliştirmelerini önerdi.

Moda tasarımından moda editörlüğü ve styling'e, moda perakendesi ve merchandising'den uluslararası pazarlada marka yönetimine kadar oldukça geniş eğitim yelpazesiyle modayı 360 derece ele alan İMA eğitim programlarının, moda endüstrisinde ciddi boşlukları doldurmaya yönelik olduğunu belirten tasarımcı, gerek İMA gibi bir eğitim kurumunun varlığının gerekse Türkiye'nin, tekstil endüstrisinde yaptığı tüm maddi ve manevi yatırımlarla global anlamda kazandığı değerin günümüz moda tasarımcı adaylarının büyük şansı olduğunun altını çizdi.

Paylaş