Takvim

 
Haziran 21 2016 09:00 Haziran 21 2016 17:00 Europe/Paris ''Moda Tasarımında Sürdürülebilirlik'' Atölyesi ''Moda Tasarımında Sürdürülebilirlik'' Atölyesi false DD-MM-YYYY

''Moda Tasarımında Sürdürülebilirlik'' Atölyesi

Tarih:

21 Haziran, 2016

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında düzenlenen “Moda Tasarımında Sürdürülebilirlik” atölyesi, H&M sponsorluğunda, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Enstitüsü’nün iş birliğiyle yapıldı.

Tekstil ve moda tasarımı eğitimi alan 19 genç tasarımcı ve öğrencinin alanlarında uzman isimlerle birlikte modanın sürdürülebilir ve çevre dostu olabileceğini geri dönüştürülebilir malzemeleri kullanarak tasarladıkları ürünlerle gösterdikleri atölye, 17-21 Haziran tarihleri arasında İstanbul Moda Akademisi (İMA)'da gerçekleştirildi.

Atölyenin ilk gününde H&M Küresel Malzeme İş Geliştirme Müdürü Hülya Sevindik Özyiğit, H&M’in “Conscious” başlığıyla üretilen sürdürülebilir moda ürünleri ile elyaf, denim iplik, organik kumaş gibi geri dönüştürülmüş malzemeler hakkında bilgi verdi. Katılımcılar, ilk gün malzemeleri tanıyarak sürdürülebilir malzemelerle neler yapabileceklerini keşfettiler.

Paylaş