İMA’dan başarıyla mezun olan genç moda tasarımcıları “New Gen” defilesiyle MBFW İstanbul’da yerini almaya hazırlanıyor....

Türk moda sektörünün en büyük organizasyonu olan MBFW İstanbul’da İMA Moda Tasarımı lisans ve lisansüstü programları mezunları da koleksiyonlarını New Gen defilesi ile sektöre kendini tanıtmak üzere geri sayıma başlıyor.

İMA 2016 - 17 Moda Tasarımı bölümü mezunları arasından 12 – 16 Eylül 2017 tarihleri arasında MBFW Istanbul kapsamında düzenlenecek olan “NEW GEN” defilesinde koleksiyonunu sergileyecek isimler, modanın eğitim, tasarım, fotoğraf alanlarında uzman isimlerin oluşturduğu jüri tarafından 11 Temmuz günü seçildi.

İstanbul Moda Akademisi 2017 moda tasarımı mezunlarının koleksiyonları sektör profesyonellerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. İMA Direktörü Seda Lafçı, London College of Fashion Spor Giyim Lisans Programı Direktörü Claudine Rousseau, Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Moda Direktörü Banu Bölen, Moda Tasarımcısı Aslı Abbasoğlu, Moda Fotoğrafçısı Tamer Yılmaz ve Tasarım Yönetimi Danışmanı Murat Süter’den oluşan büyük jüri tarafından seçilen 8 genç tasarımcı New Gen defilesinde yer almaya hak kazandı.

Öğrencilerin çalışmaları, malzeme, renk, kullanılan formlar, koleksiyon bütünlüğü göz önünde bulundurularak ve portfolyoları incelenerek jüri tarafından her yönüyle değerlendirildi. Jüri değerlendirmesi sonucu seçilen 8 genç tasarımcı Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul SS’2018 kapsamındaki “NEW GEN” defilesinde kendi koleksiyonlarını sunacaklar.