2013 Mezuniyet Sergi Açılışı

İstanbul Moda Akademisi 2012 - 2013 yılının mezunlarını verdi

Bugünün ve geleceğin moda profesyonellerinin buluşma noktası İstanbul Moda Akademisi (İMA), moda ve tekstil endüstrisinden beslenip sektöre  kalifiye insan kaynağı yaratırken yine sektörü güçlendirmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda İMA’nın gururla mezun ettiği öğrenciler, endüstri ve Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarıyla iç içe yürüttükleri pek çok proje ile değerli deneyimler kazandılar ve şimdi araştırmacı, yenilikçi, yaratıcı süreci disipline etmeyi başarabilecek vizyon sahibi bireyler olarak global rekabette kendi yollarını bulma aşamasındalar.

Moda ve ilgili tüm alanlarında yenilikçi ve modern bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten, uluslararası platformlarda kabul görmüş İMA, moda tasarımı, moda editörlüğü, styling, moda fotoğrafçılığı ve görsel mağazacılık ve vitrin tasarımı bölümü öğencilerinin çalışmalarını kapsamlı bir sergi ile moda severlerin beğenisine sundu.

 3 Temmuz 2013, Çarşamba günü saat 19:00’da İstanbul Moda Akademisi’nde gerçekleşen sergi açılışı İMA öğrencilerinin kendi tasarladıkları ve ürettikleri çalışmalardan meydana geldi.

Bilinen biçimleri, yaratıcı gözleriyle farklı algılayıp, sıradışı formlara sokan, hayal güçlerini geometri ve teknolojinin yardımıyla üç boyuta taşıyan geleceğin moda tasarımcıları olarak, tamamlanmış ilk tasarım hikayelerini, taptaze bir heyecanla paylaşıldı.