Eğitmenler

Arda Genç
Barış Çakmakçı
Bediz Yıldırım

Arda Genç, Lisansını Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Sonrasında Lc Waikiki, Trendyol, Defacto ve Koton Mağazacılık’ta ürün yönetimi, stratejik planlama ve e‐ticaret alanlarında yönetici pozisyonlarında görev yaptı. Sektör firmaları ve yeni kurulan markalara ürün, stratejik plan ve e-ticaret yapısının kurulması ile ilgili danışmanlıklar veriyor.

 

 

 

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Barış Çakmakçı, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Reklam Metin Yazarlığı, Editörlük ve Yazı İşleri Müdürlüğü deneyimlerine sahip olan Çakmakçı, Hürriyet Look, ELLE Décor, TRT Türk, InStyle Home, Vogue Türkiye yayınlarında görev aldı.

 

 

 

 

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin İktisat Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan Bediz Yıldırım, 2 senelik Finans Pazarlama kariyerinin  ardından sektör değiştirerek OgilvyOne İstanbul’da kreatif dijital medya üzerine çalıştı. Vogue’un Türkiye’ye gelmesiyle birlikte 2010 yılında önce Multimedya Editörü, sonrasında da Vogue.com Editörü olarak görevine devam etti. Bu esnada dergiye de yazılarıyla katkıda bulundu. 2014 Yılında Doğuş Yayın Grubu Dergileri’nin Dijital İçerik Pazarlama Müdürü görevine getirildikten sonra 2015 yılının sonunda doğru Dergi Grubu’nun yeni markası Glamour için çalışmaya başladı. Halen Glamour Türkiye’de Glamour.com Yayın Yönetmeni görevini sürdürüyor.

Dr. Bilgen Coşkun
Roberto Giannino

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul Moda Akademisi Moda Yönetimi Program Lideri olan Dr. Bilgen Coşkun, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde mezun oldu. Osnabrück Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi Bölümü’nde Pazarlama ve İletişim alanında yüksek lisansını tamamlayan Coşkun, Doktora çalışmasını Berlin Steinbeis Üniversitesi'nde Marka Yönetimi ve İletişimi alanında yaptı. 10 seneyi aşkın bir süredir GAP, Esprit, Zalando, Gerry Weber, GQ Almanya ve İngiltere, Dazed and Confused, Beiersdorf, L'Oréal, Mercedes, Volkswagen, Turkcell ve Nokia gibi global moda ve lifestyle markalarına strateji, ürün/koleksiyon geliştirme, iletişim ve perakende konularında danışmanlık hizmetleri sunuyor.

 

Roberto Giannino sekiz yılı aşkın bir süredir görsel mağazacılık yöneticiliği ve moda alanında danışmanlık veriyor. Zadig Voltaire, Hugo Boss ve Puma çalıştığı markalar arasında yer alıyor. Son olarak Zadig markasının Aveupa ve Amerikan pazarındaki görsel mağazacılık bölümünün yöneticiliğini yaptı. İtalya, Avustralya, İsviçre, Fransa ve Türkiye’de yaşadı ve birçok projelere imza attı. Stling, görsel mağazacılık, imaj yönetimi, mağaza konseptleri alanlarında birçok moda markasına danışmanlık veren Giannino, ayrıca workshop’lar düzenleyip eğitim veriyor.