Eğitmenler

Güneş Güner
Gözde Atakoğlu
Tülin Kermen

1994 yılında Milano’da aldığı Moda Pazarlaması eğitimi ardından, İstanbul Üniversitesi’nde İletişim Bölümü’nü tamamladı.  1998-1999 yılları arasında Istituto Marangoni’de Moda Tasarımı programlarını tamamlayan Güner,  aynı zamanda ORKA Group’da Senior Designer olarak görev aldı. 2000-2003 yılları arasında Güneş Guner Design Office‘in kuruculuğunu ve Creative Director’lüğünü yaptı. 2005-2011 yılları arasında D’S , ADV, Damat ve Tween’de Creative Director görevlerinde bulundu ve GQ’da Moda Direktörü olarak çalıştı. Halen freelance danışmanlık vermeye devam eden Işık, İstanbul Moda Akademisi’nde marka ve pazarlama iletişimi, stil danışmanlığı, iletişim, tüketici davranışları, trend takibi, renk analizi konularında eğitmen olarak görev yapıyor.

Gözde Atakoğlu, lisans eğitimini Bologna Üniversitesi Sinema Bölümü’nde tamamladı. Süper Alışveriş, In Style ve Vogue Türkiye dergilerinde Güzellik Editörü olarak görev alan Atakoğlu, 2008 yılında ilk profesyonel güzelllik blog’larından biri olan Pudram’ı yarattı. Gözde Atakoğlu halen 2014 yılında kurduğu Güzellik Yayında isimli güzellik ve bakım sitesinde yazmaya devam ediyor.

 

 

 

 

Tülin Kermen, The London School of Beauty & Make Up'ta Sinema, Televizyon ve Sahne Makyajı, The Neighbourhood Playhouse School of the Theatre'da Tiyatro ve University of California Los Angeles'da Sinema, Televizyon eğitimleri aldı. Türkiye'de uzun yıllar fotoğraf ve reklam filmi makyajı, yönetmenlik ve halkla ilişkiler gibi çeşitli alanlarda görev yaptı. Radyo Female'de alışveriş programları hazırlayıp sundu, Sabah Gazetesi'nin Günaydın ekinde 'Vitrin Meleği' isimli köşesinde stil ve moda hakkında yazılar yazdı.

 

 

 

       

Tuba Yıldırım
Zeynep Erkan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Sanat Tasarımı Bölümü'nden mezun olan Tuba Yıldırım, Marangoni’de Moda Tasarımı üzerine yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına ulusal ve uluslararası tekstil şirketlerinde Tasarımcı, Art Direktör olarak başlayan Yıldırım, sektörde bir çok firmaya tasarım yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boğaziçi Üniversitesi’nde Simultane Çevirmenlik Bölümü'nden mezun olan Zeynep Erkan, İngiltere’de Reklam Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.  Reklamcılık yılları boyunca Marka Yöneticiliği ve Stratejik Planlama alanlarında görev alan Erkan, Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalıştı.  Moda kariyerine Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü üstlenerek başlayan Erkan, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler de verdi. Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da Stil Danışmanlığı, Moda Marka Yönetimi eğitimleri aldı ve GerçekSen’i kurdu. Dergicilik hayatına ise Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul dergilerinde Moda Yazarlığı ve Stil Editörlüğü yaparak başladı.  Kanyon'da gazetesini çıkaran Erkan’nın moda üzerine profesyonel yaklaşıma sahip www.fashistanbuller.com isimli bir bloğu bulunuyor.