Eğitmenler

Gülin Girişmen
Burcu Yıldırım
Raf Stesmans

İstanbul Moda Akademisi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülin Girişmen, Venedik Güzel Sanatlar Akademisi Sahne Dekor Kostüm Bölümü’nden mezun oldu. İtalya’da NABA Tasarım Okul’unda tekstil ve moda üzerine araştırma yaptı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tekstil Anasanat Dalı Bölümün'de yüksek lisansını tamamladı. İtalya, New York ve İstanbul’da broadway, opera, bale kostüm ve dekor tasarımı deneyimi bulunan Girişmen, 2001 yılında İTKİB’in düzenlediği Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışmasında ödül aldı.

Marmara Üniversitesi Hazır Giyim Bölümü'nden mezun olan Burcu Yıldırım, aynı üniversitede Tekstil Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Doktorasına devam eden Yıldırım, çeşitli Tekstil Şirketleri kumaş departmanlarında görev aldı. İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Tasarımı ve Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme programlarında dersler veriyor.

Raf Stesmans; Belçika Royal Academy of Fine Arts Antwerp’de Moda Tasarımı Bölümünü dereceyle tamamladı. Ecole de broderie d’art LESAGE Paris’de ileri düzey nakış ve işleme sanatı eğitimi ardından bir süre Chanel markası ile çalıştı. İstanbul Moda Akademisi’nde tasarım, drapaj ve çizim dersleri veriyor.

Tuba Yıldırım
Hatice Gökçe
Bülent Gürcihan

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Sanat Tasarımı Bölümü'nden mezun olan Tuba Yıldırım, Marangoni’de Moda Tasarımı üzerine yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına ulusal ve uluslararası tekstil şirketlerinde Tasarımcı, Art Direktör olarak başlayan Yıldırım, sektörde bir çok firmaya tasarım yapıyor.

Hatice Gökçe, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu. 1998 yılında kendi tasarım ayölyesini kurdu. Türkiye’de erkek giyimi denildiğinde akla gelen isimlerin başında yer alan Gökçe, kariyerindeki ilk profesyonel ödülünü, 1998 yılında İTKİB’in düzenlediği Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması'nda kazandığı ''En İyi Erkek Tasarımı'' ile aldı. 1999 yılında Japonya’da düzenlenen tasarım yarışmasında ''Unique Design'' ödülü de bulunan Gökçe, aynı zamanda Moda Tasarımcıları Derneği’nin kurucu üyelerinden. İstanbul Moda Akademisi'nde moda tasarımı eğitimi veren Gökçe, Birleşmiş Milletler’in de desteklediği sosyal sorumluluk projesi “Argande”nin 2008 yılından beri Tasarım Koordinatörü görevini üstleniyor.

Bülent Gürcihan, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı dalında tamamladı. VI. Beymen Academia Erkek Giyim Tasarım Yarışması, VII. İTKİB (İstanbul Hazır Giyim Konfeksiyon ve İhracatçı Birlikleri) Koza Genç Moda Tasarımcıları ve IAF (International Award of Fashion-Taiwan) Yarışmaları'na katıldı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi olarak görev aldı.

Gökay Gündoğdu
Tuğçe Özocak
Ülkü Karahanlar

Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Gökay Gündoğdu, Domus Academy’de Business Design alanında yüksek lisans yaptı. 2013-2014 yıllarında Perspective firmasındaki Marka Direktörlüğü deneyiminin ardından, Bonshee adlı hazır giyim markasında Kreatif Direktör olarak görev aldı. Kendi markasi T.A.G.G.’in yurtdışında markalaşma çalışmalarını yürüten Gündoğdu, İstanbul Moda Akademisi eğitmenlerinden.

Tuğçe Özocak, Royal Academy Moda Tasarımı Bölümü’nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Moda Tasarımcısı Mehtap Elaidi’nin yanında Tasarımcı Asistanı olarak başladığı kariyerine Beymen Academia ve Beymen Collection tasarım departmanında devam etti. Mehtap Elaidi’nin yanında Baş Tasarımcı olarak görev alan Özocak, kendisine ait ''Third'' isimli markası adı altında tasarımlar yapıyor.

İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ülkü Karahanlar, yüksek lisansını Haliç Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı alanında, MBA’ini Sabancı Üniversitesi’nde tamamladı. Milenyum Tekstil ve Hey Tekstil firmalarında yönetici pozisyonunda deneyimi bulunan Karahanlar, Orka Holding, Damat-Tween’de Üretim, Planlama, Tasarım ve Tedarik Bölümleri Direktörlüğü’nün ardından Genel Müdür Yardımcısı olarak 14 yıl görev aldı.

Veronique Polat
Fidel Duru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veronique Polat, lisans eğitimini Saint Luc Üniversitesi (Liege – Belçika) Endüstriyel Tasarımı Bölümü'nde tamamladı. Tekstil ve Moda Sektörleri'nde kariyerini sürekli geliştiren Polat, birçok koleksiyon ve defile gerçekleştirdi ve Moda Tasarımı alanında katıldığı yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı.

Fidel Duru, Mersin Üniversitesi Grafik Tasarımı eğitimi ardından Mimar Sinan Üniversitesi’nde Grafik Tasarımı bölümünde yüksek lisansını  tamamladı. Üniversitelerde İletişim Tasarımı, Moda Tasarımı ve Grafik Tasarım bölümlerinde Öğretim Görevlisi olarak görev aldı. Web ve Mobil Aplikasyon, Çocuk Kitapları ve Çizgifilm Tasarımları alanında tecrübe edinen Duru, Eclectic Tasarım firmasında Grafik ve Kurumsal Kimlik Tasarımları üzerine uzmanlaştı. 2005 yılından beri ürün fotoğrafçılığı, yayıncılık ve grafik tasarım konusunda sektör firmalarına hizmet veriyor.