DUYGU DEMİRAL

DUYGU DEMİRAL / 2014 Moda İletişimi ve PR Programı Mezunu
Orka Holding'de İletişim Uzmanı

Ben esasen lisans eğitimimi Hukuk üzerine tamamladım ve mezun olduktan sonra 3 yıl boyunca avukatlık yaptım. Aslında hayalim hep moda dünyasına adım atmaktı ve radikal bir kararla hayallerimin peşinden gitmeye karar verdim. Hukuk kariyerimi arkamda bırakıp moda ve iletişim sektörüne geçme kararı aldığım günlerde de şans eseri İstanbul Moda Akademisi’nin Moda İletişimi ve PR Programı’nı başlatıığını öğrendim. İMA, daha önce hiç eğitimini almadığım bir sektörde çalışma hayatıma başlamama ve bu iş kolunda kendime bir yer edinmeme ön ayak oldu.

Eğitim öncesinde ne PR ne de spesifik olarak moda iletişimi ile ilgili en ufak bilgim yoktu ancak eğitim süresince ve sonrasında işinin uzmanı hocalarımızın da destekleriyle kariyerimi tamamen farklı bir yöne çevirmeyi başardım. Sonrasının neler kattığı ise bir hayli açık, hayatı boyunca hukuktan başka eğitim almamış biri olarak bugün bir yılı aşkın süredir moda ve iletişim sektöründe çalışıyorum ve sonunda yaptığım işten çok mutluyum.

İstanbul Moda Akademisi sayesinde tanıştığım insanların tamamının hala hayatımda olması bir yana, hayatımın en güzel eğitim dönemlerinden birini İMA'da yaşadım diyebilirim.