CANSU ÇELİKKOL

CANSU ÇELİKKOL / Deri Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımı Lisansüstü Diploma Programı Mezunu

Çukurova Üniversitesi Moda Tasarım Güzel Sanatlar Fakültesi mezunuyum. Yüksek lisans eğitimime Mimar Sinan Üniversitesi'nde devam ederken Detay Deri Yarışması’nda aldığım derece sayesinde İstanbul Moda Akademisi’nde Deri Giyim, Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımı Programını almaya hak kazandım. Program sırasında, yurt dışından gelen yabancı eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen uygulamalı çalışmaların yaratıcılığıma çok büyük katkılarının olduğunu düşünüyorum.

"Deriye bir dokunan bir daha asla bırakamazmış" lafı vardır. Bu durum bende de gerçeklemiş durumda... Halen deri üzerine çalışmalarıma ve tasarımlarıma devam ediyorum.
Bunun yanı sıra ben illüstrasyonlar yapıyorum, elle soyut desenler çiziyorum. Bu çizimlerimi de deri üzerine uyguluyorum. Koleksiyonlarımı bu yönde geliştirmeme ve gerçekten nasıl ilerlemek istediğime karar vermemde İstanbul Moda Akademisi’nin etkisi büyük. Kişiye özel siparişler alıyorum. Portre ya da soyut desenlerimi deri üzerine çizip renklendirdikten sonra çanta haline getiriyorum;  resimlerimden yola çıkarak desenli deri clutch çantalar tasarlıyorum; kişiye özel siparişler alıp özel üretimler yapıyorum.  İstanbul Moda Akademisi’nde aldığım eğitim sayesinde kendi markamı  oluşturdum ve kariyerimi şekillendirdim.